BNL Načeradec – 1.místo ženy a zaváhání mužů

První ze dvou nočních letošních soutěží se konala v Načeradci. Muži přijížděli jako aktuální vedoucí tým ligy a ženy jako aktuální čtvrté v tabulce.

Kategorie žen začínala jako obvykle před muži. A naše ženy šly navíc první. Před útokem se nám je podařilo patřičně nabudit, když se dozvěděli že půjdou s úplně novou hadicí, která v týdnu bouchla klukům na tréninku. Možná byla znát lehká nervozita z noční soutěže a tak nějak celkově, protože základna nebyla úplně najistotu, Martina na rozdělu tedy hodně dlouho zapojovala, ale podařilo se to stihnout a byla včas kde má. Pravá proudařka Iveta si s novou hadici tak nějak poradila, ale záklek dnes nebyl její silnou stránkou. Mezitím už tam Klára foukla 16,95 a tak celkový čas 17,62 zahájil soutěž velmi pěkně. Soutěž pokračovala a jen jsme zírali jak jedny favoritky za druhou kazí a umisťují se ve spodní části výsledkové listiny. Pouze SDH Chlum se vytáhl a nakonec skončily tyto holky druhé hned za námi. No a co to znamená? 2 kola před koncem se SDH Daměnice ženy vyšplhaly opět na 1. průběžné místo v lize. Ještě není vyhráno, aktuální roční je velmi vyrovnaný a dopadnou to může ještě úplně jinak, každá chyba je už nyní smrtící.

Muži potřebovali potvrdit náskok na Šponu, který byl ve výši 7 bodů. Protože jsme znali většinu časů a věděli že časy napadají, věděli jsme co asi tak potřebujeme zaběhnout. Útok byl rozběhnut dobře, voda šla jak měla a když se zastavil levý terč na 17,55 vypadalo to nadějně, jenže co vpravo? Co tam ten Jirka dělá? Stříká? Už ne! Už zase jo! Terč nesvítí a on stříká! Jako už by to možná mohl trefit, ale on furt stříká! A že by? Ale ne, to jen probliklo. Ale teď už vážně… Jirko sundej to! Mirčák vytahuje nevěřícně koš z kádě, že už mu víc vody nedá a ejhle, terč svítí! Celkově 20,61 a bohužel až 10.místo. Padáme dolů průběžný pořadím. Špona nás dohnala a předehnala a teď budeme my ztrácet 7 bodů. Navíc se přiblížily Tomice a tak poslední 2 závody budou hodně rozhodovat a bude to ještě moc zajímavé. Ale my se jen tak nevzdáme a ještě to tam pošleme !!!

BNL Malovice – 1.místo muži

Do Malovic jezdíme s respektem, specifická dráha, občas tam klouže plato, občas smrdí voda, ale vždy je to  z kopce a do kopce. I zde se ale dají udělat dobré časy.

Mužům se náramně dařilo, další nízká 17-ka, ale první letošním vítězství na BNL v základním kole. Ćas 17,11 znamenal jistotu první pozice a zároveň šanci uskočit pronásledovatelům. Špona dnes až třetí a Tomice s vypůjčeným proudařem nedokončili pokus, takže máme šanci být první. Takto to i dopadlo, po velké euforii, který zavládla naším stanem z prvního místa jsme takto spočítali body a vedeme ligu ! SDH Daměnice dosud ligu nevedli a letos to konečně přišlo. Tři kola před koncem máme nejlepší výchozí pozici za posledních 10 let.

Ženy po minulém úspěchu potřebovaly navázat dobrým výkonem. Nebylo to úplně ono, pěkná 17,96 byla ale málo na zbytek družstev žen, nestačilo to ani ne rozstřel. Nicméně body do celkového pořadí tam byly a proto se holky malinko zvedají. Už to vypadá nadějně a není nic ztraceno.

V rozstřelech kralovali opět muži Daměnice, 14,80 a vítězství v rozstřelu je již druhý letošní soudek piva.

BNL Chářovice – ženy 1.místo, muži vylepšený rekord 2B

Do Chářovic jeli muži potěšení dobrými výsledke z posledních soutěží, ženy naopak potřebovaly zlomit neúspěnou řadu svých pokusů.

Tradičně mezi muži bodovala domácí Špona a Tomice. V pozadí se drží i Ctiboř a Drahňovice. Dnes opět jediná 16-ka v podání Špony, Daměnice si došli pro pěkných 17,40 a perfektní druhé místo. Potěší že to bylo pouze o 5 setinek před Tomicemi, tak snad jsme alespoň takto na dálku vrátili ten rozstřel z Křivsoudova…

Holky potřebovaly bodovat, s půjčenou košařkou byly vyhlídky v očekávání. Ale co čert nechtěl, v útoku to byl právě problém na koši, který způsobil pomalou vodu. Jenomže neznamenalo to nic horšího než to, že proudařky v klidu doběhly, zasedly a zamířili a najednou tam svítilo 17,52! Tento čas nikdo nedokázal překonat a tak si holky odvezly první místo! Takto je potřeba bodovat a opět se holkám po serii nezdarů podařilo poskočit dopředu v průběžném pořadí.

V rozstřelech se ženám nepodařilo o desetinu překonat Malovice ale muži se snažili opět bodovat. Laťka byla velmi vysoko, domácí Špona zaběhla rekord ligy 14,21 a tak by jen bezchybný pokus měl šanci na jejich ohrožení. Ale nic nás nezaskočilo. Vše klaplo, voda rychlá, proudaři na místě a sestřeleno v čase 14,42 (LP 14,36). Je to náš další rekord na 2B a perfektní čas. Co se dá dělat, že to dnes nestačí na výhru, v každém jiném závody by to výhra byla. Ale nic nevadí, víme, že to tam padá, a ještě to příště zlepšíme.

BNL Makov – zaběhnutý rekord na 2B

Na soutěž do Makova jsme přijeli až v jejím průběhu, protože jsme se zúčastnili soutěže THL v Chýnově. Přejezd byl opět rychlý, ale dost nám pomohla pauza, která byla zapříčíněná silným deštěm.

Když jsme dorazili na soutěž, odběhnuté časy byly hodně průměrné. Třetí místo stačila na nízkou 18-ku. Pouze Chářovice všem odskočily a 16,87 byla vysoká laťka. Šli jsme do toho jak se patří, všichni udělali co měli a výsledkem pro nás bylo pěkných 17,10s a výsledné druhé místo.

Holky si chtěly spravit chuť po předchozích dvou kolech, ale nepodařilo se to. Problém na koši znamenal neplatný pokus. Opět o jednu příčku níže v celkovém pořadí.

V rozstřelech to mezi muži bylo hodně zajímavé. Vyběhli jsme nebojácně, rychlá voda a rychlé sestřiky a čas? 14,52 (LP 14,31). Náš oficiální zaběhnutý rekord na 2B padl po hodně letech. Čekali jsme to na to ostatní. Malovice pravděpodobně také svým rekordem doběhli až pro na 14,57. Velmi těsně jsme je porazili, ale ještě měla běžet Špona, těm se útok nevydařil, a proto jsme letos poprvé vyhráli rozstřel a mohli jsme se radovat.