První víkend BNL – nový rekord a průběžné vedení v lize

Máme za sebou první dvě soutěže Benešovské hasičské ligy. První kolo se konalo v Drahňovicích.

Kluci si první soutěží vylepšili osobní rekord z roku 2016 a s časem 17,07 (LP 16,97) brali 17 bodů za druhé místo. Holky rozběhly útok bez jakýchkoli problému (pokud se tedy přehlédne jednou ulitý start 🙂 ). Výsledný čas nepatři zrovna k těm nejlepším, díky prostřiku na levém proudu. Přesto ale čas 19,19 (PP 17,88) stačil na celkové druhé místo a 8 bodů do tabulky.

V neděli následovalo druhé kolo ligy v Louňovicích pod Blaníkem. Kluci si ještě předtím „odskočili“ pro 25. místo a čas 23,54 (LP 18,20) na THL do Slap. Po rychlém přejezdu nakonec stejně dlouho čekali na svůj pokus díky poruše pravého terče. Útok byl pěkně rozběhnut, to nemohu říct. Po chybě na koši a následném prostřiku 18,85 (LP 17,77) si kluci přičtou pouze 7 bodů za 9. místo. Holky si zde zaběhly rovnou dva útoky v základním kole “díky” opět rozbité časomíře. Průběh druhého pokusu (pokusu, který se počítal) probíhal podobně jako v sobotu a holky tak skončily na 3. místě 18,32 (PP 16,82). Pravá proudařka Iveta dostala na obou soutěžích ocenění NEJ proudařky.

O pohár starosty obce Chlum – muži 1.místo

Noční soutěží v Chlumu pokračovalo vystoupení mužského týmu v letošní sezoně. Začátek soutěže se protáhl a celkově bylo vše ovlivněno deštěm. V jinak pěkném areálu jsme dosáhli na 2B čas 16,12 (LP 15,69), který nám zajistil celkové první místo.

Brdská liga Radíč – 2.místo ženy

V neděli po oslavách založení sboru se ženy vypravily otestovat formu na Brdskou ligu do Radíče, kde bylo pořádáno jedno z dvojkol sborem SDH Křečovice. V základním kole padl čas 18,10, který nás posunul rovnou do semifinále playoff. Zde holky běžely proti SDH Zahořany, stříkly letošní maximum 17,65 a postoupily do finále.

Ve finále nás očekávala SDH Skalice, oba útoky byly ale rozběhnuty pomaleji. Holky srazily za 18,54 což na vítězství Skalice 18,06 nestačilo. Celkově tedy druhé místo a pěkný závod na Brdské lize.

Oslavy 90 let založení SDH Daměnice

V sobotu 9.června proběhla oslava 90.výročí založení SDH Daměnice.

Sešli jsme se před hasičskou zbrojnicí, členové sboru i pozvaní hosté z okolních obcí a také hosté z Mladé Vožice a Tábora šli průvodem k pomníku padlých. Zde byl položen věnec, zazněla národní hymna a průvod pokračoval dále k budově multifunkčního domu, kde probíhal další program na pergole a v nově osetém prostoru za budovou.

Starosta S.Vítek přivítal všechny zúčastněné, pronesl projev z historie sboru. Velitel M.Smetana shrnul aktivitu sboru za posledních 10 let. Zmínil zejména úspěchy v požárním sportu, a aktivity, do kterých se hasiči zapojovali a akce které jsou v Daměnicích pořádány.

Následně byla předána čestná uznání členům sboru a pamětní list Mětysu Načeradec , který zastoupila starostka P.Bartoníčková.

Stará garda předvedla živou ukázku renovované Márovky. Byli odměněni velkým potleskem. Během odpoledne byl promítán sestřih z naší aktivity. Členové, hosté i běžní občané se mohli rozhlédnout na Daměnice z půjčené vysokozdvižné plošiny.

K tanci hrála hudba, peklo se prase, piva bylo dostatek, proto se většina hostů zdržela až do večerních hodin. Oslavy proběhly v rodinné atmosféře, nicméně důstojně a ke vší spokojenosti.