BNL Zdislavice – 2. a 3.místo

Ve Zdislavicích se nám obvykle celkem daří a nebylo tomu jinak i dnes. Šlo se letos poprvé na časomíru s terči domácího družstva. Až na hůře viditelnou signalizaci sepnutí se myslím časomíra osvědčila docela dobře a soutěž byla zvládnuta bez problémů.

Po náročném víkendu z minulého dvojkola, kdy si muži ziskem pouze 13 bodů zkomplikovali možnost zaútočit na bednu bylo nutné bodovat. Ženy se naopak opět dostali do do tempa, a mohly ještě zvažovat o stažení ztráty a útoku na titul.

V mužích začali Louňovice s pěkným časem 17,81. V zápětí Bukovany 17,91. Soutěž byla rozjeta zajímavě. Hlavní favorité, domácí Zdislavice dnes opět chybovali a s neplatným pokusem si jistě zkomplikovali boj o přední příčky v lize. Muži SDH Daměnice šli po nevydařeném tréninku v průběhu týdne na start s číslem 13, tedy stejně jako v Louňovicích, tréninkový výpadek ovšem nebyl znát a kvalitní čas 17,65s(17,14PP) znamenal průběžné vedení.

To vydrželo jen několik minut, protože borci z Chářovic A s Milanem Pádivým na proudu nás dnes přestříkli s časem 17,29s. Druhé místo jsme udrželi až do konce a znamenalo to zisk velice potřebných bodů do tabulky, kde jsme stále pátí společně s Chářovicemi A. Na poslední soutěži si to o to páté místo tedy rozdáme… Šance na bednu jsou mizivé.

V ženách se dařilo opět holkám z Louňovic B (16,77s). Také Petrovice urvaly hodně bodů za druhé místo a čas 17,73s. Naše děvčata skončila na třetím místě s časem 18,76s, který znamenal další body do tabulky a přiblížení se k soupeřkám.

Vzhledem k tomu, že Všechlapy, Louňovice a ostatní družstva dnes nedokázaly pořádně bodovat, stačilo dnešní vítězství a 15bodů v tabulce k tomu, aby s předstihem jednoho kola oslavily titul v ženské kategorii Louňovice B. Nezbývá než pogratulovat. Na poslední soutěži můžeme čekat tuhý soboj o bednu, na 2 volné pozice se tlačí ještě 4 družstva, a tak to bude velmi zajímavé.

Účast v rozstřelech se nám nevydařila, ceny si odvezli Chářovice A a Louňovice B.

BNL Louňovice – nový rekord mužů

V neděli 9.8.2015 proběhlo 6. kolo Benešovské ligy, tentokráte zcela poprvé na dráze v Louňovicích.

I přes ohromné vedro padaly zejména v kategorii mužů hezké časy a my byli u toho. Po úvodním překvapení a 17,60s domácích Louňovic přidali další 17-ky Dalovy, Zdislavice, Chářovice A,B. Jankovu se opět zakuckala mašina…

SDH Daměnice muži ve složení Míra Lalouček, Jenda Smetana, Martin Zvára, Lukáš Vítek, Michal Smetana, Milan Koubík a Mára Müller vyběhli na dráhu s cílem to tam konečně poslat. Koš třipůl, voda sedmpůl, výstřik lehce nad šestnáct. A máme z toho nový rekord SDH Daměnice muži = 17,44s !!!

Bez 1 měsíce jsou to téměř 3 roky od posledního zaběhnutého osobáku z Nové Včelnice. Už jsme skoro přestali doufat, že se to konečně povede.
I přes tento výkon jsme ale nedosáhli na bednu, kterou vyloupili Chářovice A i B a Zdislavice.

Výkon SDH Daměnice ženy dnes nebyl nejlepší. Další chyba na rozdělovači znamenala další zklamání a další soutěž bez bodů, které by se rozhodně hodily. Vyhrály holky z Jankova.

Máme před sebou ještě 4 závody BNL – ještě není nic ztraceno. My vám ještě vokážem…

BNL Načeradec

Další ligové dvokolo začalo sobotní soutěží v Načeradci. Měli jsme trochu ztíženou pozici, vzhledem k tomu, že bylo potřeba v pátek večer zapít Mirčákovu oslavu narozenin, které má opravdu jen jednou za 25 let. Ale s přístupem profesionála jsme tuto situaci celkem zvládli, ale…

Mohlo být i líp. Dráha je zde rychlá, jen to vedro člověka ubíjí. Nepadaly extra časy a po zaváhání několika favoritů mezi muži byla dvířka otevřena. Lehké zaváhání na plynu nás ale rozhodilo a útok na pohodu postrádal rychlost. Čas 18,57 nakonec s množství 18-tek znamenal až 7.místo.
Dnes jsme rozhodně nezískali ale ani neztratili. Bude potřeba se do toho příště víc opřít.

Ženy si chtěly spravit chuť po poslední nevydaření soutěži. Jenže opět ten rozdělovač a nezapojené levé céčko. Šance na umístění byla fuč. Tak jsme mohli pouze sledovat jak soutěž zcela ovládly Louňovice B, které přidaly v rozstřelu super čas 16,31s. Snad se nám to povede příště.

Na vyhlášení jsme si v Načeradci počkali lehce déle než by se na ligovou soutěž bývalo hodilo, Mirčák se těšil až předvede pěkný časy v následné doprovodné soutěži o nejrychlejší zadek, ale nakonec jsem tam ani nešli, protože už toho lelkování bylo na nás trochu moc.