BNL Louňovice – ženy 2.místo, muži pátí

Hned další den se liga stěhovala do Louňovic. Domácí, kteří letos jezdí Extraligu se chtěli ukázat.

Dnes se mužům dařilo o něco lépe. Pěkný útok stačilo zakončit jen lepším sestřikem. Petr odčinil co mohl, svým osobním rekordem za 17,04s srazil terč perfektně (i když i tak tam prostříknul, co…) Bohužel Levý proud zaváhal a tak nám naměřili čas 17,91. Tento čas stačil až na 5.místo.

Holky vyrazili na trať dobýt co se dalo. Viděli jsme zaváhání na béčkách, Síma tam tlačila spojky co se dalo, ale nějak se to nedařilo a proto vynucená pomalejší voda stačila jen na sestřik 18,06s. Lepší už byly jen domácí Louzňovice B a proto dnenší výkon znamenal opět bednu a krásné 2.místo

V rozstřeli si zaběhly obě družstva. Mužům se nepodařilo dobře roztáhnout vedení a drobné uzly s horším výstřikem = 15,67 a navíc bouchlý céčko.
Holky již s půjčenou hadicí (děkujeme SDH Tomice) zaváhaly na savkách a celkově pomalejší útok nestačil na první místo, které vzaly holky ze Zdislavic svým TOP časem 17,01s

Po prvním víkendu. Muži – rozpačitý začátek – je potřeba zabrat !
Holky- průběžné vedení v lize – jen tak dál!

BNL Křivsoudov – 1.místo ženy a „N“ muži

Liga nám v roce 2017 začala denní soutěží v Křivsoudově.

Dopoledne bylo lehce hektické, Jaruška Koubíková – členka SDH a bývalá košařka – se vdávala.
Hasiči a místní občané proto prováděli „zátah“ a následně jsme odjeli počumět na obřad do Vlašimi.

Mezitím už soutěž začala. Předpokládali jsme že půjdeme až na konci. Vše šlo podle plánu. Tedy až na proudaře Petra Skaláka, který měl dnes běžet ligu poprvé za Daměnice. Mezitím co se válel v bazénu, tak zjistil, že soutěž není noční ale je denní. Naštěstí to měl kousek, a tak jsme se všichni sešli. Nová sestava, Petr na proudu, Mára Muller na béčkách zajišťovala že budem letos opět atakovat dobré časy.

Ostatní kazili, úvodní závod byl nervozní. Stačilo nám zaběhnout průměrně na výborné umístění. Ale nepodařilo se. Právě Petr narazil na problém s pojistkou na hadici, a bohužel hned na základně nespojil. První závod nedokončíme…

Zato naše ženy se letos snad dokáží zvednout. I v této kategorii se dost kazilo. Celkem povedený útok našich holek, také s novými posty, Terka na stroji, Síma na béčkách, na koši po mateřské Lenka a savky si dala letošní nejmladší posila – Terka. Vepředu se snažíme reparát se Zuzkou na rozdělu a proudy Martina a další nová členka sboru – Klára.

Výsledný čas 18,22s znamenal dnešní 1.místo!!!

Brdská liga Zalužany

Kompletní družstvo žen a částečné družstvo mužů vyrazili na úvodní kolo Brdské ligy do Zalužan. Byla to naše druhá účast na této lize, ta poslední skončila diskvalifikací kvůli mašině, takže jsme čekali co bude letos.

Muži měli pouze torzo týmu. Vzhledem k neochotě kombinovat hasiče a fotbal jsme do poslední chvíle nevěděli zda se složíme. Nakonec jsme vyběhli se 3 ženami (2 sání, 1 béčka). V závodě na 2b to stačilo pouze na 16,65s a celkové 14.místo.

Ženy zaběhly daleko lépe. V základním kole 19,26 (PP naměřil 16,59). Postup do playoff ale nepatřil k nejlepším okamžikům. Vzhledem k předčasně nastartované mašině, dle pravidel ligy, následovalo „N“, ani následný útok mimo soutěž se nevydařil.

Celkově to ovšem stačilo na 5.místo.

26.ročník THL Žďár

V sobotu 20.5.2017 družstvo mužů vyrazilo na první ligovou soutěž na THL do Žďáru. První ostrý test v nové sestavě na proudu a béčkách jsme zvládli s časem 18,22 (PP 18,09) a tím brali body za 6. místo. Časy konkurence nebyly o moc lepší, nicméně i tak to byl dobrý start do sezony. Čas nás nakonec dostal do finálového roszřelu, kde jsme naši sestavu doplnili borci z Drahňovic na koši, rozdělovači a levém proudu. Mirčák dostal čuchnout ke stroji, ale horší nabíračka a mašina v omezovači znamenalo pomalou vodu a výsledný čas 16,23 (PP 15,97) stačil jen na 2. místo.

Okrsková soutěž 130.výročí založení Louňovice

13.5.2017 se k výročí 130.založení SDH Louňovice konala okrsková soutěž, která družstvům mužů a žen zahájila letošní sezonu.

V 11h se sbory okrsků Načeradec, Louňovice a Pravonín vydaly z náměstí v Louňovicích průvodem od památníku směrem na hřiště.
Soutěž byla zahájena ukázkou koňské stříkačky SDH Kamberk.

Zúčastnilo se 9 mužských a 2 ženská družstva.

Muži odběhli celou soutěž v 6 lidech, zatímco ženy měly přihlášeno nezvykle 8 závodnic, aby se v diciplínách mohly prostřídat.
Pořadovou přípravu jsme všichni zvádli bez trestného bodu. 100m překážek vyšlo lépe mužům, kde Milan Koubík obsadil druhé místo, ženy se mezi tři nejlepší nedostaly.

Požární útok se běžel s PS 12 bez úprav. Ženy stejně jako na stovkách skončily jako druhé. Muži běželi požární útok stejně jako celou soutěž v 6 lidech. Rozběhnuto bylo pěkně, ale kvůli problémům na stroji, který se nepodařilo včas nastartovat se mužům útok moc nevydařil, a zdržení bylo hodně znát.

Celkově to ovšem i tak stačilo na celkové třetí místo. Ženy si odvezly celkové druhé místo.

Pořadí muži: 1.Načeradec, 2.Louňovice, 3. Daměnice
Pořadí ženy: 1.Louňovice, 2.Daměnice