BNL Načeradec – 1.místo ženy a zaváhání mužů

První ze dvou nočních letošních soutěží se konala v Načeradci. Muži přijížděli jako aktuální vedoucí tým ligy a ženy jako aktuální čtvrté v tabulce.

Kategorie žen začínala jako obvykle před muži. A naše ženy šly navíc první. Před útokem se nám je podařilo patřičně nabudit, když se dozvěděli že půjdou s úplně novou hadicí, která v týdnu bouchla klukům na tréninku. Možná byla znát lehká nervozita z noční soutěže a tak nějak celkově, protože základna nebyla úplně najistotu, Martina na rozdělu tedy hodně dlouho zapojovala, ale podařilo se to stihnout a byla včas kde má. Pravá proudařka Iveta si s novou hadici tak nějak poradila, ale záklek dnes nebyl její silnou stránkou. Mezitím už tam Klára foukla 16,95 a tak celkový čas 17,62 zahájil soutěž velmi pěkně. Soutěž pokračovala a jen jsme zírali jak jedny favoritky za druhou kazí a umisťují se ve spodní části výsledkové listiny. Pouze SDH Chlum se vytáhl a nakonec skončily tyto holky druhé hned za námi. No a co to znamená? 2 kola před koncem se SDH Daměnice ženy vyšplhaly opět na 1. průběžné místo v lize. Ještě není vyhráno, aktuální roční je velmi vyrovnaný a dopadnou to může ještě úplně jinak, každá chyba je už nyní smrtící.

Muži potřebovali potvrdit náskok na Šponu, který byl ve výši 7 bodů. Protože jsme znali většinu časů a věděli že časy napadají, věděli jsme co asi tak potřebujeme zaběhnout. Útok byl rozběhnut dobře, voda šla jak měla a když se zastavil levý terč na 17,55 vypadalo to nadějně, jenže co vpravo? Co tam ten Jirka dělá? Stříká? Už ne! Už zase jo! Terč nesvítí a on stříká! Jako už by to možná mohl trefit, ale on furt stříká! A že by? Ale ne, to jen probliklo. Ale teď už vážně… Jirko sundej to! Mirčák vytahuje nevěřícně koš z kádě, že už mu víc vody nedá a ejhle, terč svítí! Celkově 20,61 a bohužel až 10.místo. Padáme dolů průběžný pořadím. Špona nás dohnala a předehnala a teď budeme my ztrácet 7 bodů. Navíc se přiblížily Tomice a tak poslední 2 závody budou hodně rozhodovat a bude to ještě moc zajímavé. Ale my se jen tak nevzdáme a ještě to tam pošleme !!!