BNL Malovice – 1.místo muži

Do Malovic jezdíme s respektem, specifická dráha, občas tam klouže plato, občas smrdí voda, ale vždy je to  z kopce a do kopce. I zde se ale dají udělat dobré časy.

Mužům se náramně dařilo, další nízká 17-ka, ale první letošním vítězství na BNL v základním kole. Ćas 17,11 znamenal jistotu první pozice a zároveň šanci uskočit pronásledovatelům. Špona dnes až třetí a Tomice s vypůjčeným proudařem nedokončili pokus, takže máme šanci být první. Takto to i dopadlo, po velké euforii, který zavládla naším stanem z prvního místa jsme takto spočítali body a vedeme ligu ! SDH Daměnice dosud ligu nevedli a letos to konečně přišlo. Tři kola před koncem máme nejlepší výchozí pozici za posledních 10 let.

Ženy po minulém úspěchu potřebovaly navázat dobrým výkonem. Nebylo to úplně ono, pěkná 17,96 byla ale málo na zbytek družstev žen, nestačilo to ani ne rozstřel. Nicméně body do celkového pořadí tam byly a proto se holky malinko zvedají. Už to vypadá nadějně a není nic ztraceno.

V rozstřelech kralovali opět muži Daměnice, 14,80 a vítězství v rozstřelu je již druhý letošní soudek piva.

BNL Chářovice – ženy 1.místo, muži vylepšený rekord 2B

Do Chářovic jeli muži potěšení dobrými výsledke z posledních soutěží, ženy naopak potřebovaly zlomit neúspěnou řadu svých pokusů.

Tradičně mezi muži bodovala domácí Špona a Tomice. V pozadí se drží i Ctiboř a Drahňovice. Dnes opět jediná 16-ka v podání Špony, Daměnice si došli pro pěkných 17,40 a perfektní druhé místo. Potěší že to bylo pouze o 5 setinek před Tomicemi, tak snad jsme alespoň takto na dálku vrátili ten rozstřel z Křivsoudova…

Holky potřebovaly bodovat, s půjčenou košařkou byly vyhlídky v očekávání. Ale co čert nechtěl, v útoku to byl právě problém na koši, který způsobil pomalou vodu. Jenomže neznamenalo to nic horšího než to, že proudařky v klidu doběhly, zasedly a zamířili a najednou tam svítilo 17,52! Tento čas nikdo nedokázal překonat a tak si holky odvezly první místo! Takto je potřeba bodovat a opět se holkám po serii nezdarů podařilo poskočit dopředu v průběžném pořadí.

V rozstřelech se ženám nepodařilo o desetinu překonat Malovice ale muži se snažili opět bodovat. Laťka byla velmi vysoko, domácí Špona zaběhla rekord ligy 14,21 a tak by jen bezchybný pokus měl šanci na jejich ohrožení. Ale nic nás nezaskočilo. Vše klaplo, voda rychlá, proudaři na místě a sestřeleno v čase 14,42 (LP 14,36). Je to náš další rekord na 2B a perfektní čas. Co se dá dělat, že to dnes nestačí na výhru, v každém jiném závody by to výhra byla. Ale nic nevadí, víme, že to tam padá, a ještě to příště zlepšíme.

BNL Makov – zaběhnutý rekord na 2B

Na soutěž do Makova jsme přijeli až v jejím průběhu, protože jsme se zúčastnili soutěže THL v Chýnově. Přejezd byl opět rychlý, ale dost nám pomohla pauza, která byla zapříčíněná silným deštěm.

Když jsme dorazili na soutěž, odběhnuté časy byly hodně průměrné. Třetí místo stačila na nízkou 18-ku. Pouze Chářovice všem odskočily a 16,87 byla vysoká laťka. Šli jsme do toho jak se patří, všichni udělali co měli a výsledkem pro nás bylo pěkných 17,10s a výsledné druhé místo.

Holky si chtěly spravit chuť po předchozích dvou kolech, ale nepodařilo se to. Problém na koši znamenal neplatný pokus. Opět o jednu příčku níže v celkovém pořadí.

V rozstřelech to mezi muži bylo hodně zajímavé. Vyběhli jsme nebojácně, rychlá voda a rychlé sestřiky a čas? 14,52 (LP 14,31). Náš oficiální zaběhnutý rekord na 2B padl po hodně letech. Čekali jsme to na to ostatní. Malovice pravděpodobně také svým rekordem doběhli až pro na 14,57. Velmi těsně jsme je porazili, ale ještě měla běžet Špona, těm se útok nevydařil, a proto jsme letos poprvé vyhráli rozstřel a mohli jsme se radovat.

BNL Louňovice – 2.místo muži

Jediné letošní doukolo Louňovice- Makov se konalo jako 4. a 5.kolo BNL.

Louňovice patří tradičně mezi rychlejší dráhy, ačkoliv letos bylo lehce znát, že láska a péče o dráhu upadá s ubývajícím sportovním nadšením tamějšího sboru, stále to zde patří k těm lepším areálům a bylo to znát i na časech.

Šest 17-tek mezi muži znamenalo, že se dnes bude běhat rychle. Zabodovala Ctiboř, jejíž borci sestříkli za 17,30, také některé slabší týmy si vylepšili letošní osobní rekord. My jsme vyběhli v polovině startovního pořadí, z počátku bylo vidět že voda byla pomalá. Nejdříve jsme si trochu zabrnkali na nervy s ulitým startem, na druhý pokus byl problém na koši, a je s podivem, že i s tímhle výkonem proudaři zastavili čas na 17,33. Bohužel o 0,03 uteklo vysněné první místo, nicméně body byly jisté a kluci mohli být spokojení.

Ženy rozběhly útok velmi solidně, voda,  mašina, rozdělovač. Iveta 17,73 – opět útok na první místo, ale téměř totožná chyba jako na poslední soutěži v Daměnicích na levém proudu znamenala další problém se sestřikem a dokonce až 8.místo. Ano, je to bída, takhle by to holky nešlo, další závod a další sesun o příčku dolů v celkovém pořadí.

Útěchou mohlo být holkám až celkem povedené provedení útoku v rozstřelu 17,86. Sice střknuto z dálky, ale je vidět že to jde! Muži rozstřel nedokončili, Mirčák nedal koš.

BNL Daměnice

Další ligová soutěž pokračovala tentokráte na našem domácím hřišti v Daměnicích, jako obvykle to byla soutěž na 2B.

V letošním roce jsme opět lehce upravili základnu, přibyl tam vývoj na béčko k lepšímu odtoku vody a Michal s Lukášem se pustili den před soutěží do 2.fáze opravy podlahy buněk, tentokráte byla oprava provedena o dost lépe než tomu bylo za stejné situace před 3 lety, tak snad to tam aspoň roky vydrží…

O co lépe se nám povedlo připravit soutěž, o to hůře dopadly naše výkony. Muži šli mezi prvními, koš za 4, voda 7,5, výstřiky 13,7. Ale pak to trrrrrvaaaaaaloooo a trvaaaaallllllooooo. Napravo sice 14,95 (= útok na první místo), ale nalevo byl prostřik příliš dlouhý na to, abychom mohli být spokojeni. Kombinace sluníčka, vody, a dalších prvků způsobila zabití časomíry až v 15,71. Ojojojjjjjjj !!! Naší útěchou bylo snad jen to, že moc favoritů svůj úkol také nesplnilo, a tak nám utekly jen Tomice. Ale první místo na domácí soutěži jsme si nechali utéct mezi prsty.

Pokud si muži nechaly utéct první místo mezi prsty, tak v případě žen to muselo být snad „mezi prsy“ japonské závodnice. Útok rozběhnutý hodně rychle (košařka z Radošovic to prostě umí), možná že to bylo až moc rychlé na letošní formu holek, nicméně s těžkou situací se pravá proudařka popasovala statečně za 17,27 (= útok na první místo) a opět problém nalevo, kdy Klára svým specifickým stylem nedokázala zakleknout, hadice byla různě zkroucená a nemohlo to znamenat nic jiného než záda a sestřik v leže. Čas 21,27s stačil pouze na 6.místo. Sice se holky kvalifikovaly do rozstřelu, ale nedokončily.

Po domácí soutěži tedy ženy opět o jednu příčku ztratily v celkovém vedení a muži díru do světa taky nepředvedli.