26.ročník THL Žďár

V sobotu 20.5.2017 družstvo mužů vyrazilo na první ligovou soutěž na THL do Žďáru. První ostrý test v nové sestavě na proudu a béčkách jsme zvládli s časem 18,22 (PP 18,09) a tím brali body za 6. místo. Časy konkurence nebyly o moc lepší, nicméně i tak to byl dobrý start do sezony. Čas nás nakonec dostal do finálového roszřelu, kde jsme naši sestavu doplnili borci z Drahňovic na koši, rozdělovači a levém proudu. Mirčák dostal čuchnout ke stroji, ale horší nabíračka a mašina v omezovači znamenalo pomalou vodu a výsledný čas 16,23 (PP 15,97) stačil jen na 2. místo.

Okrsková soutěž 130.výročí založení Louňovice

13.5.2017 se k výročí 130.založení SDH Louňovice konala okrsková soutěž, která družstvům mužů a žen zahájila letošní sezonu.

V 11h se sbory okrsků Načeradec, Louňovice a Pravonín vydaly z náměstí v Louňovicích průvodem od památníku směrem na hřiště.
Soutěž byla zahájena ukázkou koňské stříkačky SDH Kamberk.

Zúčastnilo se 9 mužských a 2 ženská družstva.

Muži odběhli celou soutěž v 6 lidech, zatímco ženy měly přihlášeno nezvykle 8 závodnic, aby se v diciplínách mohly prostřídat.
Pořadovou přípravu jsme všichni zvádli bez trestného bodu. 100m překážek vyšlo lépe mužům, kde Milan Koubík obsadil druhé místo, ženy se mezi tři nejlepší nedostaly.

Požární útok se běžel s PS 12 bez úprav. Ženy stejně jako na stovkách skončily jako druhé. Muži běželi požární útok stejně jako celou soutěž v 6 lidech. Rozběhnuto bylo pěkně, ale kvůli problémům na stroji, který se nepodařilo včas nastartovat se mužům útok moc nevydařil, a zdržení bylo hodně znát.

Celkově to ovšem i tak stačilo na celkové třetí místo. Ženy si odvezly celkové druhé místo.

Pořadí muži: 1.Načeradec, 2.Louňovice, 3. Daměnice
Pořadí ženy: 1.Louňovice, 2.Daměnice