THL Krátošice

Po soutěži v Malovicích jsme se hned po závěrečném nástupu vydali na další soutěž, tentokrát Táborská liga v Krátošicích.
Nesměla chybět tradiční večeře u nejmenované firmy stýčka Donalda a byli jsme na místě.

Holky běžely až ke konci, nepadaly moc dobré časy. Nakonec to dopadlo časem 18,97s na celkové třetí místo. Velká škoda prostřiku , protože pravý terč 17,17,s by znamenal vítězství.

Mužská kategorie také neměla extra časy, stačilo zaběhnout 18-ku na bednu, i proto nás může mrzet nenasazená pravá proudnice a útok „N“. Skončili jsme tedy společně s ostatními 14 družstvy jako nedokončeno.

BNL Malovice

Při oslavě 80. výročí založení sboru v Malovicích se zde letos konalo další kolo Benešovské ligy. Domácí pořadatelé si nechali tradičně záležet na přípravě, ačkoliv mají samozřejmě limity v tom, že trať je trochu užší a prostoru kolem dráhy není tolik. Nevadí ani náběh mírně z kopce.

Poprvé se přijel na ligu podívat i Jankov a hned vyhrál (16,84s), mnoha družstvům se optimálně nedařilo i kvůli občasnému větru. Muži rozběhli útok na jistotu. Pravý proud sestříkl za 17,83s, mírný prostřik vlevo znamenal čas 18,42 a celkové 7.místo. Naši soupeři dnes nezaváhali, takže nám opět o trochu utekli.

Ženy přijely po třech závodech na průběžném 1.místě, ale dnes se vůbec nedařilo, nezapojené levé céčko na rozdělovači totálně pokazilo útok a až 12.místo v závodě znamenalo, že holky spadly z vedení ligy. Tam se vyšplhaly holky z Louňovic B, které v dnešním závodě zvítězily.

Extraliga Lavičky

Vrcholem každého závodníka našeho požárního sportu je soutěž Extraligy ČR v požárním útoku. Proto jsme vyrazili okusit atmosféru na jednu z nejbližších soutěží – do Laviček(okres Žďár n.Sázavou). Soutěžit se vydali jen kluci, holky jely jako doprovod.

Byl to nádherný nedělní výlet naším zánovním hasičským vozem (s přezdívkou Čochta) a to až do doby, než jsme asi na 109km D1 zjistili, že už závod začal a jedeme asi o hodinu pozdě oproti plánu (taková chyba se stane maximálně jednou za 10 let…).
Na 119km D1 už bylo o poznání hůře – divné zvuky pod kapotou – přetržený řemen. Nutno zastavit a zkusit opravit.
oprava Ex

Naštěstí jsme ale těch 20km dojeli a z mostu na D1 už byla vidět dráha místního sboru.

Areál super, vše připravené, dráha rychlá a výkony TOP družstev z ČR stály za to. Bezděkov, Plumlov, Jinolice, Stará Říše. Vše podpořeno výborným komentátorem Jaroslavem Šaškem z Pravčic.

Muži startovali až jako poslední. Cílem bylo zaběhnout hezký čas. Jde se na start, rána jako z děla a běžíme. Bohužel jsme daleko nedoběhli, chyba na rozdělovači, nezapojeno skoro nic a hned po odběhu ze základny útok skončil. Michal dnes neměl svůj den.

michal Extraliga

Nevydařený pokus zde:

Podívali jsme se ještě na hezký pokus holek z Louňovic B a ženskou kategorii a tradá domů. První účast na Extralize nevyšla. Bude třeba si příště napravit reputaci…