Extraliga Lavičky

Vrcholem každého závodníka našeho požárního sportu je soutěž Extraligy ČR v požárním útoku. Proto jsme vyrazili okusit atmosféru na jednu z nejbližších soutěží – do Laviček(okres Žďár n.Sázavou). Soutěžit se vydali jen kluci, holky jely jako doprovod.

Byl to nádherný nedělní výlet naším zánovním hasičským vozem (s přezdívkou Čochta) a to až do doby, než jsme asi na 109km D1 zjistili, že už závod začal a jedeme asi o hodinu pozdě oproti plánu (taková chyba se stane maximálně jednou za 10 let…).
Na 119km D1 už bylo o poznání hůře – divné zvuky pod kapotou – přetržený řemen. Nutno zastavit a zkusit opravit.
oprava Ex

Naštěstí jsme ale těch 20km dojeli a z mostu na D1 už byla vidět dráha místního sboru.

Areál super, vše připravené, dráha rychlá a výkony TOP družstev z ČR stály za to. Bezděkov, Plumlov, Jinolice, Stará Říše. Vše podpořeno výborným komentátorem Jaroslavem Šaškem z Pravčic.

Muži startovali až jako poslední. Cílem bylo zaběhnout hezký čas. Jde se na start, rána jako z děla a běžíme. Bohužel jsme daleko nedoběhli, chyba na rozdělovači, nezapojeno skoro nic a hned po odběhu ze základny útok skončil. Michal dnes neměl svůj den.

michal Extraliga

Nevydařený pokus zde:

Podívali jsme se ještě na hezký pokus holek z Louňovic B a ženskou kategorii a tradá domů. První účast na Extralize nevyšla. Bude třeba si příště napravit reputaci…