Rok 2010

Mistři v bahně

Po 2 letech jsme zase mistři okrsku, i když dnes to bylo dost ulehčené, protože největší soupeři nepřijeli, to ale neznamená, že by byli dnes před námi, protože dnes to byla tak trochu jiná soutěž. Přijely i jedny ženy domácího družstva z Křížova.

100 let SDH Křížov a okrsková soutěž na počest výročí proběhly v celkem slušný zimě, na celkem slušně podmáčenym terénu za přítomnosti bahna a bez větší organizační námahy. I tak se těch pár družstev se vším nějak srovnalo, ačkoliv by se to dalo odběhnout 2× rychleji. V dané míře to bylo asi maximem co se dalo čekat, všichni to měli stejné, bahno až za ušima…

Pořadová příprava se povedla za 0 bodů, alespoň jsme nemuseli snášet připomínky od okresních rozhodčích, kteří se dnes účastnili soutěži v Neveklově.

Útoky startovaly kolem 14h, šli jsme jako třetí. Předcházející sbory už stihly patřičně zalýt povrch, ale ještě to docela šlo. V improvizované sestavě šel poprvé prouda Zdeněk a po čase rozdělovač Honza a bylo to hodně najistotu i když s problémem na béčku. Výsledný čas kolem 31s je dost podprůměr, ale bohotě stačil na 1.místo v útocích. Ostatní družstva se na útoku moc nepředvedla, viděli jsme několik „N“ a bohužel i dým z mašiny Horní Lhoty.

Stovky moc nevyšly, na bahně se těžko sprintuje, i když Milan to zkusil, nakonec se umístil jako třetí v jednotlivcích. Já(Lukáš) a Zdeněk jsme to přeběhli na jistotu, aby byl čas mohli sme si jít konečně sednout. Na 100m nás nakonec porazili Vračkovice o 0,4s ale celkově už bylo prvenství jisté.

Vyhlášení dalo organizátorům zabrat, takže jsme lehce promrzli, ani na to pivo nebyla chuť. Konečné pořadí už asi dlouho nebude tak jako dnes.

  1. Daměnice
  2. Vračkovice
  3. Křížov

Po 2 letech znovu vícemistři okresu !!

V sobotu 5.6. nás čekalo okresní kolo ve Vlašimi kam jsme se probojovali z prvního místa ze soutěže v Křížově, kde jsme mimo jiné úspěšně domluvili proudařku Martinu pro naše tou dobou neúplné družstvo žen. Sestava s Martinem a Standou plus Lubošem a dokonce půjčeným běžcem z Načeradce slibovala dobrý výsledek. A však 2.6. mi zazvonil telefon z OSH…

Zástupce OSH Benešov mi nešetrně sdělil, že máme 12h na odstranění některých závodníků ze startovní listiny, jinak nás nepustí na start. Důvodem byla nastavená pravidla, která si OSH Benešov léta upravuje ve svůj prospěch a ačkoliv všude jinde to problém není, v našem okrese prostě nelze normálně a bez problémů pravidla dodržovat. (Konkrétně spor ve článku č.7 Směrnice hasičských soutěží schválené VV SH ČMS dne 12. 10. 2007). Pravidlo o startu závodníků OSH Benešov pravidelně obchází, vymýšlí si různá svoje pravidla, byrokratické povinnosti a různé „souhlasy se starty“, které zbytečně otrávili už nejedno družstvo na okrese. I my jsme letos narazili, i když jsme postupovali přesně podle oficiální směrnice, která se v ostatních okresech dodržuje. Nakonec jsme oželeli půjčenou posilu z Načeradce a nenechali si vymluvit účast Luboše Bartůňka, protože to už by bylo příliš velké oslabení. Bojkot soutěže jsme po delší debatě zamítli, protože jsme se na okres připravovali a jeli jsme tam udělat výsledek.

Kupodivu jsme se na parkovišti před stadionem sešli všichni v čas, ale prezentace našeho týmu proběhla mezi posledními. Námi očekávaná buzerace (hmotnosti, kontroloa vybavení) atd od lidí z OSH Benešov se nekonala. Vše v pořádku a jako by se v týdnu nic nestalo.

Zazněla státní hymna, pak nepovedený nástup, už vůbec nepovedený (dle mého názoru) směšný pochod a může se závodit.

STOVKY

Na sto metrů jsme nastoupili v pořadí: Milan, Standa, Michal, Martin a Luboš. Dali jsme dva 19-kové časy. Součet časů stačil na průběžné 4. místo.

ŠTAFETA

Na baráček nastoupil již tradičně Michal, barieru si přelétl Standa, lávku běžel Luboš a minimax kdo jiný než Martin, ten opět navodil příjemný klid družstvu, když po tréninku prohlásil, že desetkrát mu hasičák spadnul a jednou zůstal stát. Letos byla malá změna, kůli propršenému týdnu před soutěží byla rozblácená dráha. Proto bylo v rozběhu vždy jen jedno družstvo. Čas 67,22s stačil na super druhé místo ve štafetě, už jsme zaběhli i lepší časy, ale na Jankov jsme dnes neměl(61,91s).

ÚTOK

No a na královskou disciplínu, nás čekala také jedna maličká novinka oproti dřívějším ročníkům a sice, jednotná mašina. Spíše tedy dva jednotný stroje. Při měření času na setiny a deklarované jednotné mašině je nesmysl běžet ze 2 základen na 2 mašiny, protože záruka absolutně setejného výtlaku prostě není a nikdo nezaruší že tyto slabší mašiny talčí stejně, dokonce bych řek že to dálší zásek OSH Benešov. Útok se šel ze dvou základen. Po možnosti vyzkoušení stroje a nasazení savic, to vypadalo, že spousta družstev ani nenabere, díky jinému hrdlu čerpadla. Nám jako jediným pomohl přiložený mezikus. Ostatní si ale časem sehnali kompatibilní a tak se mohlo začít.

Karel honil po startu koš po zemi, a tak se od začátku útok nevydařil, alespon jsme natáhli dobře hadice a měli čas na přípravu nástřiku. Čas 37,95 není nic extra, ale na 7. Místo to stačilo. Už jsme jen sledovali jak dopadnou ostatní.

Nakonec to dopadlo dost dobře, celkový součet bodů nás posouval na bednu a shodou okolností ostatní družstva také nepředvedli extra časy.

Celkově vyhrál Jankov, největším možným rozdílem, protože jejich kluci vyhráli všechny disciplíny. Daměnice šli na druhé místo se součtěm 13 bodů a třetí místo obsadil Sedlec.

Za druhé místo celkově jsme očekávali „bohatou“ nadílku, ale opak se stal skutečností, dostali jsme pohár, ze kterého se nedalo ani napít :-( zkrátka okresní soutěž dost upadá, čím to asi bude?

Liga začala v Jiřeticích suprově

Druhý ročník Benešovské hasičské ligy odstartoval soutěží v Jiřeticích. Pro SDH Daměnice to byla soutěž splněných přání a dlouho očekáváných výsledků. Vůbec poprvé v historii se požárního sportu zúčastnilo také družstvo žen a premiéra se povedla bezvadně.

Jiretice komplet

Asfalt v Jiřeticích sliboval možná dobré časy, nicméně podobně jako v loňském roce byla soutěž pro mnono družstev nepovedenou. Časomíra ukazovala spíše podprůměrné časy a první závod ligy nepřinesl extra podívanou, spíše dost chyb a nervozity. 20 družstev mužů a 10 družtev žen znamenalo poměrně dobrou účast. Spolu s rozstřely se ale všechno až moc protáhlo, a ani zkrácená doba přípravy na základně pozdnímu ukončení nezabránila. V kategorii mužů dlouho nepadaly dobré časy. První změnou bylo důslednější hlídání ulitých startů, což zapříčinilo několik diskvalifikací a nepříjemností vůči rozhodčím. Nicméně rozhodčí neudělali větší chybu a musím se jich v rozhodnutích zastat. První 18-kový čas sezony předvedlo družstvo SDH Radětice, které se přijelo podívat a nakonec i zvítězit. Dlouho jim nikdo nedokázal konkurovat. Zbytek týmů převáděl časy nad 20s, což je na ligu slabé. My jsme šli na řadu jako č.16. Poprvé v letošním roce šel na koš Tomáš a na béčka Zdeněk. Oba posty jim docela klaply. Když časomíra ukázala první sražený čas Milana na levém proudu na 18,40s, bylo to nad očekávání, bohužel lehčí zaváhání pravého proudu znamelo až celkový čas nad 22s a na delší dobu třetí místo.

Ještě jsme byli odsunuti a celkem jsme skončili pátí s postupem do rozstřelu. Následovala kategorie žen. Zde byla konkurence více vyrovnaná a časy kolem 22s byly hranicí mezi stupni vítězů a zbytkem.

Pomalu se přiblížil čas na osmou pozici a první start našich žen. Přípravu zvládly holky s přehledem. Limit 4 minut stačil akorát, projevil se tvrdý trénink a pilování základny. Ani start nedělal problém. Po výstřelu to ovšem holky rozjely. Voda šla rychle do béček, rozdělovač odfouknul, proudařky zaklekly a terče byly najednou sražené, to vše po neuvěřitelných 22s, což v dané chvíli znamenalo 1.místo.

Na první oficiální měřený čas to nebylo vůbec špatné! Dlouho to navíc vypadalo na obrovské překvapení, ale bohužel se posledním pokusem předvedly i dlouho stabilní výkony žen ze Všechlap, kterým se podařilo srazit terče o něco dříve. Výsledné druhé místo přesto znamenalo super umístění, se kterým jen málokdo počítal. Do rozstřelu na 2B jsme vstoupili jako první a hned první pokus se povedl nejlépe. Časem 16,67 jsme si zlepšili osobní rekord a zařadili se mezi TOP 10 nejlepších pokusů v historii ligy.Další konkurenti už nás nedokázali překonat a tak se konečně soudek piva valil do Daměnic. Do rozstřelu žen vstoupili holky také dobře, ale celkově se pokus nezdařil kvůli zaváhání na pravém proudu.

I s horším časem skončily holky na druhém místě za družstvem z Načeradce. Ale to nám nevadilo, slíbená výhra ve formě dortu by mohla holkám zkazit linii a my potřebujeme dosažené časy obhájit i příště… To jakou mají holky (ale i Zdeněk) linii se ukázalo až v závěru. Hromadná koupel v kádi zakončila dnešní úspěšné vystoupení SDH Daměnice.

Jarca jiretice
Zdenek Jiretice

Ani pozdní hodina ukončení nám tentokrát nevadila a vychutnali jsme si povedené soutěžní výkony. Liga se rozjela velice slibně, jen tak dál…

victory jiretice

Liga Chářovice

Druhé kolo Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem zamířilo vůbec poprvé do Chářovic. Minulý rok zde místní hasiči uspořádali pohár, kterého jsme se zúčasnili ale nevyšel nám. Letos to byla druhá soutěž pro naše ženy, které přijely potvrdit minulé výkony.

 

charovice

Kua to bylo ale vedro :-D … Soutěž organizačně skvěle připravená, domácí hasiči nic nepodcenili a byl vidět pořádný kus práce oproti minulému roku. Útoky odbýhaly dost rychle a soutěž měla tempo, takhle nějak by mohla vypadat liga. Překvápkem byla obměna terčů, resp. přidaná pérka spínačů, takže se tuhost rapidně zvýšila a dobrý čas se nechal udělat opravdu téměř u čáry. S terči měli problém skoro všichni, z dálky nešly srazit vůbec a tak hodně družstev muselo dotahovat až na čáru.

Muži šli na start jako č.5. Standartní sestava s Lukášem na Béčkách. Zkrácená příprava nebyl problém. Zámková dlažba kolem základny určitě taky pomohla všem k lepším náběhům. Bohužel chyba na levém proudu útok zmařila, Milan nedal proudnici a nestih zakleknout. Dotažení hadic k čáře už nám nepomohlo, protože jsme při tom porušili nedotknutelnost čáry (ovšem výklad pravidla je podle mě sporný). Výsledný čas by stejně nebyl dobrý, ale „N“ už tam naskočilo. Nebudeme házet flintu do žita, příště to tam vystřelíme…

Extratřídu předvedli muži z Radětic, kteří si časem 18,41s došli hladce pro vítězství a byli snad jediní, kteří se nepotýkali s tuhými terči. Zbytek startovního pole měl problém nastříkat a časy se pohybovali v podprůměru.

Ženy šli také na start jako č.5. Povede se, nepovede? …a povedlo se 8-). Holky obhájily poslední výsledek z Jiřetic, trefily čas 21,75s a na dlouhou dobu vedlly na prvním místě.

Ani Bystřice ani Všechlapy dnes ale nezářily. Nakonec nás o 0,45s předstihly ženy z Načeradce. Ani na podruhé se nám senzační vítězství nepodařilo, ale dvě senzační druhá místa a skvělé průběžné vedení ligy po dvou závodech je skvělé! Následovaly rozstřely na 2B. U mužů sestříkli Radětice v čase 15,17 a odezli si soudek piva. U žen nečekaně vyhrály ženy z Radošovic. Nám se dnes levé proudy nedařily, Martina v rozstřelu lehce zaváhala na základně a nedala proudnici, takže se pokus nevydařil a odnesly to naražené prsty.

Vyhlášení vítězů a nástup proběhlo v poklidu, pořadatelé překvapili růžemi pro vítězné holky a ty si pochvalovaly techniky gratulací přítomných funkcionářů, zatím se neobjevily žádné nové opary.

No a pak se jelo domu a v Daměnicích jsme všechno oslavili pořádnou grilovačkou a venkovnim sezenim před školou a vyhranym pivem z Jiřetic. Tak nějak by to mělo vypadat častěji. Samozřejmě jsme se u videa kochali dnešními i minulými výsledky a po vsi se dlouho do noci ozývalo radostné „haaaauuuuuuuuuuuuuuu“.

 Noční soutěž Želeč – 3 x 1.místo !!!

První zkušenost s noční soutěží jsme zažili v Želči u Tábora. Pohár na 2B v kategoriích PS12 na široké a PS15+ na úzké hadice se pořádal na místním hřišti.

Jelo se na elektronickou časomíru, 1 základnu, 3min příprava a první útoky startovaly se soumrakem. V rámci tréninku jsme vytáhli zásahovou PS12 a muži i ženy šly 2 pokusy. Bohužel hned po příjezdu začalo pršet a než jsme se dostali na řadu, už většina z nás docela promokla.

Mužů se na startu sešlo 23. První pokus jsme odběhli na široké hadice s PS12 a hned se podařil super čas lehce nad 22s. Soutěž docela frčela a tak jsme stačili smotat hadice a hned jsme šli znovu na úzké. Útok se ale nepovedl, vzhledem k silné tmě (nebo spíš slabému osvětlení) u terčů nebylo nic moc vidět a oba proudaři nedali proudnice. Rozběhnuto bylo ale parádně a určitě bychom to pod 18s zvládli v pohodě (což byl nakonec čas vítěze). Výsledný čas se tedy pohyboval vysoko nad 35s a nemělo cenu se dále zabývat co by bylo kdyby,…protože za chvíli šly holky.

Ženských družstev bylo 12. Naše holky zvolil opačnou strategii, nejdříve se silnou mašinou, protože se jim první útoky letos více daří. Na úzké hadice zaběhly čas 25,10s, čímž si zajistily průběžné první místo. Na provedení druhého útoku měly ještě méně času než chlapi, takže sotva doběhly, už šli připravovat na start PS12 a široké hadice. Tou dobou už jsme věděli, že holky konečně vyhrály! Exibiční útok na široké hadice už si holky užívaly a jak jinak by měly zakončit celou soutěž, než opět nejlepším časem v dané kategorii. Mezitím už v zákulisí probíhala debata na téma našeho času na široké hadice. Organizátoři nezvládli včas přepsat správné časy do výsledkové listiny, oba časy byly prohozené a muselo se škrtat. A tak se některý sbor cítil ukřivděný, že podvádíme. Nakonec jsme museli potupně dokazovat, že zmíněný útok jde zvládnout za takový čas a 1.místo v dané kategorii už nám nikdo nevzal.

Škoda toho počasí, buď je 35 ve stínu nebo je voda až za krkem. Organizátoři připravili after party, která by nám dnes přišla vhod, bylo co slavit. Byli jsme ale jedni z mála, kdo dokázali v tomhle počasí přijít a vydržet nástup. Je fakt, že když mi začal protýkat při nástupu deštník skrz na skrz, tak už jsem to nevydržel a utekl pod střechu. Nemůžeme si ale vybírat, jsme hasiči a hasičky. Je fakt, že domu jsme přijeli po 2.hodině ranní úplně mokří, ale za ty 3 první místa nám to stálo…

135. výročí Mladá Vožice

Sobotní odpoledne se zástupci našeho sboru účastnili oslav 135.výročí založení sboru SDH Mladá Vožice. Oslavy proběhly v zámecké zahradě. Po četných projevech a gratulacích všech funkcionářů se během odpoledne prováděly ukázky historické techniky. Mezi motorovými stříkačkami jsme také my předvedly Márovku. V dalším programu mohli diváci vidět ukázky profesionálních hasičů, zásah při autonehodě a mnoho techniky ze současného i staršího vybavení zúčastněných sborů.

Liga Načeradec – 2x BRONZ

Slunečné počasí, příjemných 25 se svěžím vánkem a skvěle připravená dráha, to vše nás tradičně čekalo na ligové soutěži v Načeradci. Jezdíme sem strašně rádi, protože je to za kopcem a jsme tu jako doma. Navíc se povedlo mužům i ženám 3.místo, takže to byl den jak vymalovaný.

Ale teď už jen pravdu…

Vlada2

Dnešní den připomínal absurdní drama S.Becketta Čekání na Godota. Už ani nevim jestli jsem to někdy dočet, ale myslim, že Godot nikdy nepřišel. I my marně čekali na sluníčko a vono né a né a né. Horší počasí si fakt nedokážu představit, vytrvalý déšť značně poznamenal celou soutěž, která nebyla daleko od zrušení, načeradský trávník připomínal bazén a kdo si vzal holínky, udělal nejlíp.

Sjelo se až nečekaně hodně družstev, čekali jsme možná méně, ale nakonec dorazili všichni elitní soupeři. Hned zpočátku se zrušily rozstřely, protože to dnes fakt nemělo smysl, ale jinak se za vytrvalého deště jely útoky v rámci možností jeden za druhým.

My měli v mužích dobrou strategickou pozici č.13, protože jsme očekávali protrhávání oblačnosti nahlášenou servisními techniky na 15.05h. Bohužel jsme se zmýlili a pršelo čím dál víc. Před námi se proběhl Jankov a prozatím vedl s časem 20,21. Útok jsme rozběhli docela slušně v rámci možností, ale prostě to dnes nestačilo. 20,63 stačilo na průběžné druhé místo (i když Martin dnes stříknul hodně rychle a byla tam 19-ka). Po nás šli ale největší soupeři, Radětice, Žďár, Načeradec a další a tak to bylo dlouhé čekání na výsledek. Všichni kazili a když ani Žďár útok nezvládl, radovali jsme se ze 3.místa.

Holky čekal těžší boj, protože trať mezitím pěkně zhoustla, a navíc hned první útok začaly holky z Načeradce dobře. Laťka byla docela vysoko, ale pořád v našich silách. Jak to dopadlo se můžete podívat sami.

Terka to označila za „pelešení slepic“, ale i to by dnes stačilo na 1.místo, kdybychom zvládli trefit terče z první. Přesně tak to udělaly holky ze Všechlap, které srazili i z dálky první vodou a vzali si vítězství pro sebe.

Škoda, přeškoda, dnes scházelo málo a mohli jsme slavit 2× vítězství, ale už jsme se aspoň chytli a vozíme body v obou kategoriích.

Noční soutěž THL Krátošice

Druhou noční soutěž jsme absolvovali v Krátošicích na Táborské lize. Mužům se útok nepodařil a skončili až na 22.místě a družstvo žen skončilo nakonec na hezkém 7.místě s časem 22,57s.

Protože THL je na tom o něco lépe než naše liga, objevují se reportáže ze závodů dokonce na FIRESPORTU (zdroj: www.firesport.cz)

Oproti pořadatelským nováčkům z Želče se Krátošičtí svou noční soutěží řadí k těm nejlepším v THL. Záviděníhodné zázemí je ozdobou této soutěže. Zdánlivě příznivé počasí přilákalo 33 mužských a 13 ženských družstev. V průběhu noci však začal zesilovat vítr, který znepříjemňoval proudařům práci.

Jak již je na nočních soutěžích zvykem, i zde zahajovaly ženy. Dvorce nedokázaly navázat na odpolední výkon a v Krátošicích svůj pokus nedokončily poté, co Lucie Nováková na levém proudu neudržela proudnici. Ale ani jejich největším rivalkám se smůla nevyhla a Chotěmické ženy skončily páté s časem 21.92 sekundy. Stejně jako v Želči čtvrté a opět podobný čas 21.86 sekundy, to jsou ženy z Košic. Třetí se umístily ženy z Tučap s časem 21.53 sekundy.

Chrbonínské ženy konečně prolomily prokletí a po řadě třetích míst skončily na lepším místě časem 20.89 sekundy. Dostaly se i do vedení ženské kategorie, ale drobné zmatky ve startovním pořadí a Kamenice nad Lipou se na platu objevila o dvě družstva dříve. Nicméně svůj pokus úspěšně rozběhly, ale Dagmar Prágrová na béčkách zaváhala a tím vykrátila své proudařky, které srazily až v čase 24.74 sekundy, což by je odsunulo až mimo bodované pozice. A tak ženy z Kamenice podaly protest a rada THL jim rovněž vyhověla a tak mohly svůj pokus opakovat. Druhý pokus v jejich podání byl o poznání lepší a byl to dokonce i nejlepší útok večera v ženské kategorii. Kamenice nad Lipou zvítězila v čase 19.43 sekundy. Ženy z Chrbonína tak odsunuly na druhé místo a upevnily si třetí místo v celkovém hodnocení seriálu. Pohár za nejrychlejší proudařku si i z Krátošic odvezla Chotěmická Kateřina Škrdletová za čas 18.89 sekundy.

Po krátké technické pauze na prodloužení dráhy se divákům představili muži. Desáté místo vybojovali časem 21.42 sekundy muži z Košic. Kamenici nad Lipou zpomalil od začátku problém na koši a ztrátu již nedokázali vymazat. Výsledný čas 21.36 sekundy stačil až na 9. místo. Osmí tentokrát skončili Mirošovští s časem 20.91 sekundy. Sedmé místo si z Krátošic odvezli Dvorce. Po drobném zaváhání pravého proudaře Milana Kulhánka na základně, se celý útok zpomalil, ale i tak dosáhli pěkného času 20.66 sekundy. Mužům z Heřmanče jejich vydařený útok s časem 20.35 sekundy zajistil 6. místo. Zato Chrbonínské áčko ani tentokrát neprolomilo smůlu na koši, která je provází od poloviny sezóny a skončili až třináctí. Naštestí je v Krátošicích zastoupilo céčko. Pěkným výkonem dosáhli času 20.27 sekundy a vybojovali tak krásné 5. místo. Příjemným překvapením soutěže byli mladíci z Tučapského dorostu. Jejich parádně rozběhnutý útok jim zajistil čas pod 20. vteřin. Nakonec z toho bylo 4. místo s časem 19.99 sekundy. Pohár za třetí místo si odvezli muži ze Stoklasné Lhoty za čas 19.49 sekundy. Druhé místo tentokrát obsadili muži ze Žďáru časem 18.85 sekundy.

Chuť z odpoledního klání si zpravili muži z Chotěmic a nejrychlejším útokem večera v čase 18.59 sekundy si zajistili první místo. Stejně jako v ženské kategorii i zde putoval pohár pro nejrychlejšího proudaře do Chotěmic. Získal ho na levém proudu Zbyněk Novák za čas 18.28 sekundy.

Ani v Krátošicích pořadatelé finále neuskutečnili, a tak přešli rovnou k vyhlášení pořadí a předání cen a pohárů. Poté se již většina družstev rozjela domů, konečně si odpočinout. A bude to dlouhý odpočinek, protože další a zároveň poslední soutěž seriálu Táborské hasičské ligy je naplánovaná až na 25. září již tradičně ve Zhoři u Tábora, kam jsou všichni srdečně zváni.

Liga Zdislavice – 18,78s a stříbrný „double“

Čtvrtý závod Benešovské ligy zavítal do Zdislavic, kde se dnes mělo jet na nástřikové terče. Začátek se proto posunul výrazně dříve oproti plánu, protože se očekávalo, že se soutěž bude protahovat. Sjelo se celkem 26 družstev, což je o trochu méně než v Načeradci, ale zase byly nádherné podmínky a konečně vyšel slunečný den.

Muži startovali hned jako čtvrtí, aby nebyla trať tak promáčená a po solidně rozběhnutném útoku to vypadalo na dobrý čas, jenže levý proud sklouznul přes čáru a bylo z toho další „N“ a červený praporek. Docela pech. :-(

Jenomže co čert nechtěl, v dalším a dalším útoku se objevovaly problémy s časomírou až nakonec úplně odešla. Po poradě bylo rozhodnuto o opakování všech pokusů s novou časomírou na sklopky. V opakovaném pokusu se nám ale pořádně zadařilo. Všecko šlo jak mělo, Standa záskok na béčkách zmáknul perfektně, proudaři kontrolovaně sestříkli a zrodil se z toho čas 18,78 (LP 18,12).

Na dlouho dobu to byl vedoucí čas a málokdo měl dnes na to, aby nás pokořil. Bohužel se dnes trefili do útoku kluci z Jankova a sestříkli v čase 17,94 (LP 17,85). Zrovna když se nám to povede tak dají nejlepší letošní výkon ligy. :-? Nikdo další už dnes pořádnej čas nezaběhl. Na bednu stačilo dokonce i více než 21s a tak jsme druhé místo už nepustili.

Holky běžely až ke konci startovní listiny. Mezitím už se trať krásně nasákla, protože předchozí pokusy se nikomu vůbec nedařily a voda tekla z hadic všude možně. Holky útočily na Načeradec (21,49s), rozběhly to tradičně skvěle, ale výsledný čas byl pouze 23,15s (LP 21,42s). Kategorie žen se dnes nedařila ještě víc než u mužů, obkvyle padají lepší časy, na bednu opět stačilo i 25s.

Pořadí ligy se dnešním výkonem upevnilo a nenastaly výraznější změny. Muži – 43b. prozatím čtvrté místo a ženy 30b. prozatím druhé místo s malou ztrátou na Načeradec. Ještě není nic ztraceno ani rozhodnuto…

V rozstřelu se nám dnes moc nedařilo, ale hlavní jsou body a ten soudek si vyhrajem jindy.

Závěrem bych měl ještě ve zkratce napsat, že kolektiv se utužoval do pozdních ranních hodin, musíme zabít všecky pomalý buňky, někdy to prostě přijde jako rána z čistýho nebe. A je to! 8-)

Liga Bystřice

Benešovská hasičská liga už se chýlí ke konci a stále není rozhodnuto o vítězích. Bystřice měla napovědět a leccos napověděla.

24 mužských a 12 ženských družstev je opět hezká účast a lize to prospívá. Hned zpočátku to pěkně odbíhalo, ale časy kde nic tu nic. Nejlepší časy dnes padaly v závěru.

Nám se bohužel vymstila školácká chyba a chvilková nepozornost, která nám dnes vzala bednu. Když se sejdou dvě hadice s pojistkama proti sobě, tak se to prostě těžko zapojuje. Útok byl jinak rozběhnutý velmi pěkně, ale voda nemohla jít dřív, a nějakou tu sekundu jsme promrhali už na základně. Výsledný čas 20,69 nebyl vůbec ten, pro který jsme si dnes přijeli…

V dalších pokusech nás ještě předběhli muži Chářovice s kvalitní 19-kou a následně suverén posledních tří závodů – Jankov, který časem 18,08s jasně vyhrál. Celkové čtvrté místo ale na tu bídu ještě docela ujde a máme stále dost bodů na závěrečný útok na přední pozice celé ligy!

V ženské kategorii to dnes bylo více než zajímavé, ještě když hned jako první na trať vyběhly ženy z Načeradce. Průměrným časem 22,46 si zpočátku zajistily potřebné body a čekaly jak se k tomu postaví naše holky. Mezitím ale nenápadně nastoupili hosté – ženy SDH Malé Příklepy a 20,30s jim zajistilo vedení, které jak se ukázalo, bylo definitivní a hned napoprvé v této lize vyhrály.

Naše holky přijely útočit na vedení v lize a hned zpočátku se do toho pěkně obuly. Všem ukázaly, že nejrychlejší sání mají letos ony. Bohužel to na lehce podmáčené trati dnes vepředu neběželo a voda dostihla proudařky nepřipravené. Ono taky stíhat výstřiky 18,5s už je fakt na hranici možností, kdyby se bývalo podařilo holkám zakleknout, a sestřelit z dálky, tak z toho byl rekord Benešovské ligy, ale nepovedlo se a útok celkově nevyšel. Dneska jsme prostě všichni moc chtěli a jednou to taky nevyšlo. Dnes jsme doplatily spíše na nedostatek zkušeností, ale ty se jinak než nějakými neúspěchy nabrat nedají… Nemá cenu ohlížet se zpět, jeden neúspěch nemůže zkazit suprové představení celé sezony. Před posledním závodem je stále o co hrát a tak si všichni spravíme chuť ve Všechlapech.

Zajímavým momentem bylo v ženské kategorii až technické přerušení soutěže kvůli porouchané časomíře. Dost dlouho to vypadalo, že budou ženy opakovat všechny pokusy, protože se nedařilo časomíru zprovoznit a hlavně zlobil pravý terč, který ani u nás né a né sepnout, i když my stříkali z velké vzdálenosti a nedá se to na to svést. Problémy s terči ale znehodnocují celou ligu a je to škoda pro všechny.

Závěrečné rozstřely nám přinesly další soudek piva a zlepšení času na 2B. Ani Jankov nedokázal dnes překonat našich 16,16s a tak jsme se radovali z dalšího úspěchu stejně jako v Jiřeticích. 8-)

Závěr ligy Všechlapy – Vítězství a rekord 18,55s !

Záverečné kolo Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem se konalo ve Všechlapech. Zaznameli jsme další rekord, muži vyhráli, ženy druhé a celkově obě družstva skončila na 2.místě v ročníku 2010. Mise „22“ splněna ;-)

vsechlapyHrom

Tak trochu ranní soutěž byla uspořádána konečně ve Všechlapech, čímž domácí dokázali, že zvládnou uspořádat kvalitní soutěž i doma a nebude již nutné popojíždět na okruh do Divišova. Ranní mlha dokonale zamaskovala trať a tak jsme trochu koukali, když se oblaka zvedla a v dálce se tyčil Alpský kopeček nedaleko od nástřikové čáry. Naštěstí šlo jen o malé převýšení a na časech to nebylo vůbec znát.

V mužské kategorii nebylo vůbec nic jisté, na první místa pomýšlelo hodně družstev. Samozřejmě i my jsme chtěli udělat čas a dali jsme tomu všechno. Nejříve z favoritů zaběhl Jankov. Kdo by čekal, že při problémech na koši jindy bezchybného košaře „Brčka“ zvládnou dát proudaři čas 18,80 ?! Hned po nich se rozběhli Radětice, kteří nezvládli sestřiky a časomíru zastavili až na 19,99 (PP 18,50).

No a po malé pauze se postavili na start Daměnice. Elitní sestava dnes chtěla zaběhnout čas, který by nás vynesl hodně nahoru. Start se napoprvé nepovedl, ale napodruhé už to klaplo. Koš tam dnes šel, strojník ruka na plynu 7,8, voda určitě pod 9. Béčka solidní, rozdělovač s rezervou a výstřiky v 17-ti. Výsledek 18,55 s levým proudem dokonce 17,56! A pak že to nejde.

Čekali jsme už jen jak zvládnou tlak muži z Chářovic. A nezvládli… Až sedmým časem se vůbec nepředvedli a ochotně nám přenechali nejen třetí, ale i druhou pozici v lize. Nikdo už dnes lepší čas nedal a tak jsme konečně vyhráli.

To v ženské kategorii to bylo skoro rozhodnuté. Ženy z Načeradce šly dnes na jistotu, jistota bodu by jim přinesla vítězství v lize. Ještě předtím ale opět zkolabovaly terče, takže se celé ženské kolo a rozstřely měřily na plechovky, což lize moc neprospívá. Už po druhém útoku bylo jasné, že vítězky ligy jsou dané. Načeradec splnil požadovaný čas. Následoval boj o 2–3.místo ligy a také o dnešní vítězství.

Naše ženy předvedly dost povedený útok, překonaly všechny soupeřky a dost dlouho vedly s časem 20,66s.

Jenomže ani dnes nám nebylo přáno, a ženy z Radětic to dnes zaběhly excelentně a 19,78 v jejich podání nás opět zarazilo v ještě větší radosti. Na vítězství v lize si zatím musíme počkat.

Nicméně celkové druhé místo už nám nikdo nemohl vzít a tak Benešovská liga dopadla nádherně. Muži – 2.místo 76b ; ženy 2.místo – 39b.

Liga gradovala v rozstřelech. Naše ženy to opět zkusily urvat, aby se alespoň jeden rozstřel povedl, nicméně útok na riziko nevyšel a proudařky musely dost mířit. Domácí Všechlapy si ale spravily chuť a zvítězily.

V mužích to bylo do samého závěru zajímavé. První tři týmy si to postupně rozdávaly o soudek. Radětice předvedly extratřídu z Brdské ligy, sestříkli v čase 14,81. Následoval Jankov. Ti vylepšili vedoucí čas dokonce na 14,62. My, jako dnešní vítězové jsme na to vlétli maximálně ostře. Jak řikam, košík dnes padal a strojník to tam posílal. Výsledný čas 15,35. Škoda, že to nestačilo. Ale ostudu jsme neudělali.

Závěrečné vyhodnocení už bylo super krásné a potěšující. V mužích jsme si došli pro zasložené 1.místo a v ženách si tedy na zlato počkáme. V celkovém hodnocení jsme si rovni a před sezonou by tomu málokdo věřil, že Daměnice dopadnou takhle dobře. Snad si toho všimne i okolí (stačil by pro začátek obecní úřad,že…) a bude se vědět, že v Daměnicích děláme požární sport na úrovni. 8-)

Memoriál Divišov – 1.místo ženy + 2.místo muži

Memoriál Františka Procházky a Václava Chalupeckého letos odstartoval již po devatenácté a těšil se opět hojné účasti. Premiéra pro naše ženy se povedla nádherně a muži se smůlou obsadili „jen“ druhou příčku.

holkyDivisov

Nejdříve šly na řadu ženy, oproti lize tam tedy nemusely čekat, ale měly to dnes dříve za sebou. První oficiální měřený útok na nástřikové terče dobře nedopadl, proudařky nedoběhly a nástřik z dálky se prostě nedá zvládnout.

V Divišově se jde ze dvou základen, a proto se v závislosti na počasí pokusy opakují a každý má možnost si vyzkoušet základny obě. Proto následovalo také druhé kolo, kde chtěly holky napravit první útok. Ten se už podařil jak se patří. Chtělo to trochu více taktiky, protože se prostě musí doběhnout a to dnes bodovalo. Voda šla s rozumem a na jistotu, obě proudařky zaklekly a nekompromisně to tam napraly a stanovily vedoucí čas soutěže těsně nad 29s. Jak se později ukázalo, nikdo na tento čas neměl a holky s přehledem porazily druhé v pořadí o více než 6s. Byl to zřejmě poslední letošní závod pro ženské družstvo, takže ho zakončily elegantně = výhrou.

Ačkoliv zde nebyly naše největší soupeřky z ligy, i tak patří holkám velký obdiv, jak si s útokem poradily. Jedna věc je přijet, ale druhá věc je přijet a nastříkat… ;-)

Přesně tak to vypadalo v mužské kategorii. Nejčastější vítěz této soutěže (Zdislavice) sice přijeli, ale nenastříkali a nedoběhli, takže jako by tu dnes nebyli. Dnes nepřijeli v nejlepším rozpoložení, 2× „N“ si asi nepředstavovali a tak soupeři ubývali a ubývali.

Hned v 1.pokusu jsme chtěli jít na krev, a zkusit dobrý čas. Zapomněl jsem úplně napsat, že soutěž se chodí na široké hadice, s omezovačem a mašina se musí startovat až po výstřelu a terče nástřikové. Trochu malé „faux pas“ proběhlo hned před kolem mužů, kdy pořadatelé odmítli dodávat spojku na omezovač, z důvodu jejího zničení. Jo, kované AWG se ještě do končin těchto nedostalo, a že hliník prostě nevydrží, je věc známá, každý si musel dodávat koncovku svojí, což je více než trapné… To jsme ještě netušili, co přijde. Všeho všudy nic moc podmínky pro dobré časy, ale i tak jsme se do toho obuli.

Útok byl rozběhnutý více než dobře, podařilo se nám to parádně vytáhnout a voda přišla tak akorát na nástřiky. Proudařům se to také povedlo a tak jsme se po sepnutí obou terčů radovali z určitě hezkého času, jenže jaký byl ten čas?

0:00:00 = rekord jaký svět ještě neviděl ! 8-O

Bohužel se to stává maximálně 1× za 10 let, že časomíra nesepne po startu, maximálně 2× za 10 let, že si toho startér nevšime, maximálně 3× za 10 let, že nás nechají nasprintovat až dopředu a né více než 4× za 10 let se tento omyl stane, zrovna když útočíme na prvenství. Takže nás pořadatelé pěkně vypekli a posíláme upřímné díky. Jak prokázala naše elektronická tužka, dosažený čas byl 24,72s. :-(

Ke konci startovní listny předvedli kluci z Jankova pěkný čas, který měl hodnotu 25,10s. My jsme dostali náhradní pokus, který nám měl vynahradit chybu časomíry, jenže tento pokus se moc nepovedl, a stačil na 4.místo.

Ve druhém kole jsme museli útočit zespoda, útok jakžtakž vyšel, už to ale nebylo ono a tak jak se povedl první pokus se to prostě už nepovedlo. Nicméně 27,99 stačil i na druhé místo a tak jsme slavili alespoň stříbro, i když nám dnes zlato právem patřilo.

THL Zhoř

Na závěr sezony se podívalo družstvo mužů opět na Táborskou hasičskou ligu, tentokrát na závěrečné kolo do Zhoře.

Soutěž provázel mírný déšť, který ke konci soutěže zesiloval, ale nám to nevadilo, protože jsme šli hned ze začátku starotvního pole.

Na koši za nás běžel Brčko z Jankova, takže mu děkujeme za výpomoc. Útok mohl vyjít lépe, trochu pokašlávala mašina, takže se závěrečný útok sezony zastavil na čase 19,86s. Jak se později ukázalo, oba proudaři sestříkli naprosto stejně a stejný čas 19,86s předvedl i Chrbonín A, o pořadí tedy rozhodl jejich lepší druhý proud. Celkově jsme skončili na 10.místě.

Soutěž vyhráli muži Chotěmice pěkném čase 17,91s a díky tomu se radovali i z celkového prvenství na THL. V ženách dnes nikdo nepřekonal Kamenici nad Lipou, ale z celkového vítězství se radovaly ženy SDH Dvorce.

Nyní nás čeká zimní příprava, na příští sezonu se připravíme ještě lépe než letos, takže uvidíme co z toho nakonec vyjde.;-)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.